Koronavírus

KORONAVÍRUS: Dovolenka na lodi je najbezpečnejšia

Aj v dobe, keď sa svetom šíri nebezpečný vírus, si treba dopriať oddych. Samozrejme, je potrebné, aj počas dovolenky, dbať na svoje zdravie. Preto si treba vyberať miesto na rekreáciu o to dôslednejšie. 

V hoteloch alebo apartmánových domoch môžete stretnúť oveľa viac potenciálnych prenášačov vírusu. Takisto aj v letoviskách, kde sa rozhodnete stráviť dovolenku, je riziko prenosu nákazy oveľa vyššie. Ak sa však rozhodnete dovolenkovať na plachetnici s rodinou či kamarátmi, máte možnosť viac ochrániť seba a svojich blízkych pred ochorením. Na lodi, ktorú si prenajmete, ste chránení pred nákazou a navyše si môžete pozrieť viacero destinácií podľa vlastného rozhodnutia. Nocovať môžete v marínach, mestských prístavoch, na bójkach alebo vlastnej kotve. Počas svojej dovolenky na plachetnici môžete objavovať nové mestečká a zálivy, zaujímavé miesta alebo len plávať v priezračnej vode zátok pri ostrovoch Jadranského mora. 

Tip: Ak sa rozhodnete dovolenkovať v splitskom regióne, určite si pozrite prímorské mestečko Stari Grad na ostrove Hvar. 

Všetky informácie o koronavíruse v Chorvátsku nájdete v našich ďalších článkoch: KORONAVÍRUS: Cestovanie do Chorvátska a KORONAVÍRUS: Aktuálne informácie o Chorvátsku.