Adon spol. s r.o.
Žliabková 29, 013 13 Rajecké Teplice
tel: +421 948 107 794
e-mail: adonsro@gmail.com

Jachting Kapitánske kurzyPrenájom lodíDovolenka na jachteNaša flotilaKontakt

Jachting a dovolenkové plavby na mori

Naša ponuka rekreačných plavieb je vhodná pre rodiny s deťmi, skupinku priateľov alebo kompletne poskladané posádky. Plavba pod plnými plachtami, kúpanie v nádherných zátokách ostrovov s voľnými plážami a priezračnou vodou a večery v romantických chorvátskych mestečkách budú určite patriť k príjemným spomienkam na vašu nezabudnuteľnú dovolenku.

Stráviť týždennú dovolenku na jachte, ktorú vedie skúsený kapitán môžete v letných mesiacoch júl - august, kedy je na Jadrane ustálené počasie a nemusíte sa obávať búrlivého mora. Plavby sú nenáročné, zamerané na pohodu celej posádky s množstvom kúpania, slnenia, kotvenia v romantických zátokách, prechádzok po ostrovoch ale aj po romantických uličkách mestečiek, ktoré počas plavby navštívime. Ak budete mať záujem, môžete sa zapojiť do vedenia plachetnice a dozvedieť sa čo-to o jachtingu. Možno sa vám to zapáči, absolvujete s nami kapitánsky kurz, získate kapitánsky preukaz a budúce leto už vyplávate s vlastnou posádkou.

V danom regióne sa plavíme už dlhšie, takže dostatočne poznáme jednotlivé miesta a dokážeme vám naplánovať trasu podľa vašich individuálnych predstáv a možností.

TERMÍNY:

Voľné termíny a trasy sa dozviete, ak zavoláte na náš telefón +421 948 107 794.

CENA TÝŽDENNEJ PLAVBY PRE JEDNU OSOBU JE 450,- eur

CENA TÝŽDENNEJ PLAVBY PRE DVE OSOBY JE 800,- eur

Cena obsahuje náklady na loď a kapitána, pohonné hmoty, registráciu, turistickú taxu a záverečné upratovanie lode. Posádky skladáme po jednotlivých členoch. Dobrou praxou je objednať 2 miesta - jednu kajutu. Normálne obsadzujeme 6-člennú posádku plus kapitán.

Čo všetko v rámci ceny pobytu dostanete?
- Plne funkčnú, vyčistenú loď pre šesť osôb plus kapitán (tri kajuty plus rozťahovacie dvojlôžko v salóne).
- Deku a vankúš s obliečkami pre každého člena posádky.
- Vybavený kuchynský kút s chladničkou a plynovým varičom.
- Nafukovací čln s motorom.
- Crew List - potvrdený zoznam posádky. Podnikáme legálne podľa chorvátskych predpisov.
- Podrobné námorné mapy a popis zátok a prístavov.
- Návrh trasy v závislosti od zloženia a skúseností posádky.

Ďalšie náklady:

Náklady na kotvenie cca 20 eur na osobu (kotvenie v platených zátokách a prístavoch nie je zahrnuté v cene), doprava do Chorvátska a späť, cestovné poistenie, strava a vreckové.

Ako príklad uveďme trasu Murter-Kornaty-Iž:

sobota - Preko (Ugljan) príchod a nalodenie po 16 hodine
nedeľa - 15 míľ plavba do zátoky Soline (Pašman) s prestávkou pred prieplavom M.Ždrelac, kúpanie, obed
pondelok - 17 míľ plavba na ostrov Murter s prestávkou na kúpanie a obed pri ostrove Murvenjak, večer návšteva mesta Murter.
utorok - 11 míľ plavba na ostrov Smokvica - južná časť Kornát, kúpanie, sledovanie západu slnka s výhľadom na celé súostrovie Kornát, večer návšteva miestnej konoby
streda - 20 míľ preplavba okolo južnej strany ostrova Kornat cez prieplav Vela Proversa na ostrov Žut, kúpanie na lane za loďou
štvrtok - 15 míľ plavba na ostrov Iž do mestečka Iž Veli, prestávka na kúpanie a obed na ostrove Lavdara, večer návšteva konoby a prehliadka mesta
piatok - 15 míľ plavba do Preka (Ugljan), prestávka na kúpanie a obed na ostrove Rivaň. Večer návšteva mestečka Preko
sobota - balenie a odchod do 10 hodiny

Ako sa žije na lodi? - býva sa v troch samostatných dvojmiestnych kajutách a v salóne, kde je rozťahovacie dvojlôžko (tu spáva spravidla kapitán). V salóne je vybavená kuchynka s plynovým varičom a chladiacim boxom. Stravovanie je individuálne alebo spoločné a je tiež možné si objednať polopenziu (raňajky, obed). Ďalej je tu WC s umývadlom a sprchou. Na palube sa dá opaľovať a lenošiť, v kokpite sa dá pod strieškou schovať pred slnkom, posedieť a podebatovať pri stole s pohárom dobrého chladeného nápoja. Z kokpitu sa tiež ovláda loď.


Platby:

Záloha 50% ceny sa uhradí pri prihlásení, doplatok do 30 dní pred nástupom na plavbu.

Kaucia:

Každý člen posádky skladá pri nástupe na loď vratnú kauciu 50 eur. Kapitán zodpovedá za loď, posádka zodpovedá za poškodenie vybavenia, ktoré využíva.
****************************************************